Naujametinis pažadas – finansinis stabilumas: 5 žingsniai

2021 M01 06
Naujametiniai pažadai pradėti sportuoti ar skaityti daugiau knygų – pakankamai nusibodę. Tačiau pažadas geriau tvarkytis su savo asmeniniais finansais – tikrai vertas dėmesio ir aktualus daugeliui. „Credit24" pataria atkreipti dėmesį į savo biudžeto planavimo įgūdžius ir išskiria penkis esminius žingsnius, kad šie metai būtų...

Naujametiniai pažadai pradėti sportuoti ar skaityti daugiau knygų – pakankamai nusibodę. Tačiau pažadas geriau tvarkytis su savo asmeniniais finansais – tikrai vertas dėmesio ir aktualus daugeliui. „Credit24" pataria atkreipti dėmesį į savo biudžeto planavimo įgūdžius ir išskiria penkis esminius žingsnius, kad šie metai būtų finansiškai atsakingi ir sėkmingi.

Finansinis stabilumas ir asmeninė ekonominė situacija nepriklauso tik nuo algos dydžio – gaunamas pajamas reikia mokėti valdyti. Tai daryti padeda asmeninio biudžeto sudarymas ir planavimas. Sudarytas biudžetas – labai svarbus įrankis, skirtas sekti ir planuoti savo pajamas ir išlaidas. Planavimas į priekį padeda išvengti nepamatuoto bei impulsyvaus išlaidavimo ir sutaupyti pinigų tikrai reikalingiems pirkiniams.

„Biudžeto planavimas mums leidžia stebėti, kur nukeliauja mūsų pinigai. Tai padeda išvengti nelauktų situacijų, išmokti taupyti ir pasiruošti nenumatytoms išlaidoms. Pradėjus vesti biudžetą, dažnas žmogus pastebi, kad išleidžia nemažai pinigų ten, kur galėtų jų išleisti daug mažiau, o ilgainiui pavyksta sutaupyti tikrai reikalingiems pirkiniams“, - kalba Donata Stoškuvienė, „Credit24“ Klientų patirties valdymo vadovė.

„Sudaryti biudžetą nėra taip paprasta – tam gali tekti skirti nemažai laiko ir pastangų, o kartais net ir finansų specialistų pagalbos. Visgi, dėl įvairių kultūrinių priežasčių lietuviai į finansų specialistus kreiptis linkę mažiausiai iš visų šalių – pas mus tai daro kas ketvirtas, o kitose šalyse vidutiniškai kas trečias. Todėl kadangi mums patogiausia ieškoti pagalbos internete, išskiriame esminius žingsnius, kaip planuoti asmeninį biudžetą“, - sako D. Stoškuvienė.

Fiksuokite visus gaunamus pinigus

Visų pirma, kad išmoktumėte tinkamai elgtis su savo pinigais, reikėtų tiksliai žinoti, kiek jų turite. Akylai fiksuojamos pajamos padeda išsaugoti daugiau pinigų ir mažiau jų išleisti. Surašykite visas gaunamas pajamas, t.y. ne tik gaunamą darbo užmokestį, bet ir tokias įplaukas kaip piniginės dovanos, dienpinigiai, stipendija, pašalpa, gaunami priedai ir panašiai.

Apskaičiuokite būtinas išlaidas

Užfiksavus pajamas būtina apskaičiuoti, kiek pinigų išleidžiate. Pradėkite nuo būtinųjų išlaidų, tokių kaip mokesčiai, paskolos įmokos, taip pat apskaičiuokite transportui skiriamas išlaidas. Pažymėkite visas fiksuotas išlaidas, kurias patiriate kiekvieną mėnesį, tokias kaip prenumeratos, vaikams skiriamos išlaidos, net ir santaupoms skiriamus pinigus, jeigu jų atsidedate kiekvieną mėnesį. Skaičiuodami išlaidas nepraleiskite pro akis nė vieno cento!

Planuokite nebūtinas išlaidas

Be maisto ir drabužių neišgyventume. Oriam gyvenimui būtini ir kiti pirkiniai, visgi dažnai jiems galima išleisti daug mažiau, nei esame įpratę. Pabandykite apskaičiuoti, kiek pinigų pastaraisiais mėnesiais išleidote maistui, drabužiams, pramogoms ir kitiems dalykams, be kurių neapsieinate, bet kurių vartojimą galite kontroliuoti. Peržvelgę šias išlaidas suprasite, kam galite išleisti mažiau ir išvengti nebūtinų išlaidų. Pavyzdžiui, galbūt vietoj kasdienių pietų restoranuose ir kavinėse galite į darbą neštis namuose pagamintą maistą? 

Analizuokite išlaidas

Bent kartą per mėnesį peržvelkite savo išlaidas ir stebėkite, kaip paskirstote savo pinigus. Tai padės išsiaiškinti kaip koreguoti savo biudžetą ir atkreipti dėmesį, kokiems pirkiniams reikėtų išleisti mažiau bei kokiems pirkiniams būtų galima skirti daugiau pinigų. Gal išleidžiate per daug drabužiams ir vietoj to galėtumėte skirti daugiau pinigų laisvalaikiui? Visgi, verta nepamiršti, kad pagrindinis tikslas yra ne perskirstyti savo turimus pinigus, o juos taupyti. Ypač svarbu atsidėti nenumatytoms išlaidoms, dėl kurių, pastebi „Credit24“ atstovė, žmonės skolinasi kone daugiausiai.

Planuokite visų metų biudžetą

Planuokite ne tik mėnesinį, bet ir metinį biudžetą – pabandykite apskaičiuoti visų metų pajamas ir išlaidas. Taip bus daug lengviau pasiekti ne tik trumpalaikius, bet ir ilgalaikius finansinius tikslus, t.y. susitaupyti pinigų ne tik naujam televizoriui, bet galbūt ir naujam būstui.

Paskolos teikiamos
I-VII 8.00 – 20.00
Paskolos telefonu ir informacija
Rašykite mums
Suteiktą 500 € kredito limitą grąžinant per 36 mėn., fiksuota metinė palūkanų norma – 23.88%, minimali mėnesio įmoka – 19.69 €, bendros vartojimo kredito kainos metinė norma – 27.09%, o bendra mokama suma – 708.70 €.
Suteikus 1000 € vartojimo paskolą 36 mėn. laikotarpiui, fiksuota metinė palūkanų norma – 51.36%, minimali mėnesio įmoka 54.96 €, bendros vartojimo kredito kainos metinė norma – 66.51 %, o bendra mokama suma – 1978.40 €.
Bendros vartojimo kredito kainos metinė norma ir bendra mokama suma apskaičiuojama remiantis prielaida, kad palūkanų norma ir mokesčiai sutarties galiojimo laikotarpiu nekis, visa kredito limito arba vartojimo paskolos suma bus išmokama iš karto po sutarties sudarymo, kreditas bus grąžinamas per 36 mėnesių laikotarpį, o vienas mėnuo turi 30 dienų. Credit24 taip pat siūlo paskolas nuo 100 iki 5 000 eurų nuo 3 iki 36 mėnesių. Pasiūlymai yra asmeniniai, sąlygos gali skirtis priklausomai nuo Jūsų kreditingumo ir rizikos vertinimo bei pasirinkto sutarties termino ir įmokų mokėjimo dienos.