Antra karantino banga šiais metais paskubino greičiau pasirūpinti būtiniausia automobilio priežiūra prieš žiemą: daugelis jau spėjo pasikeisti padangas į žiemines. Tačiau ar tai tikrai viskas, ko reikia mūsų automobiliui? Vairavimo instruktorius Martynas Bartkus teigia, jog vien to – tikrai nepakanka, o netikėti gedimai gali sukelti ne tik daug streso, bet ir kaip reikiant patuštinti piniginę. Tam, kad taip nenutiktų, instruktorius pataria, ką būtina žinoti ruošiant automobilį žiemai ir kokių žingsnių jokiu būdu nepraleisti.
Kai automobilis yra reguliariai prižiūrimas, jis kur kas rečiau genda. Tačiau, jei automobilis tvarkomas tik tada, kai užklumpa rimtos problemos, esame priversti gyventi nežinioje dėl automobilio būklės. Kartais toks delsimas gali kainuoti labai daug.
„Dažniausiai žmonės linkę skolintis, kai ištinka neplanuota situacija, reikalaujanti didelių santaupų, kurių žmogus tą minutę neturi. Kitaip tariant, „kai atsitinka gyvenimas“. Tikriausiai visi vairuojantys žino tą jausmą, kai supranti, jog šį kartą be automechaniko neapsieisi. Būtent tada ir pastebime, jog žmonės ateina skolintis tam, kad galėtų netikėtai ištikusią bėdą išspręsti kuo greičiau. Norint, kad tokių atvejų pasitaikytų kuo mažiau, visada patariame planuoti išlaidas ir atsidėti pinigų tokioms netikėtoms situacijoms“, – sako „Credit24“ Klientų patirties valdymo vadovė Donata Stoškuvienė.
Tad kaip tikslingai planuoti savo automobilio priežiūrą prieš žiemą, pataria vairavimo mokyklos „Driver“ instruktorius M. Bartkus, kuris išskiria kelis esminius žingsnius.
1. Būtiniausia priežiūra: ką būtina padaryti iki sezono pradžios?
Visi žino, jog prieš žiemą yra privaloma pasikeisti vasarines padangas į žiemines, tačiau retai susirūpiname kitomis sezoninėmis kliūtimis ar gedimais.
„Artėjant žiemos sezonui, reikia suprasti, jog labai drastiškai keisis ir oro sąlygos: nuo šiol dienos trumpėja, vis dažniau važinėsime tamsiu paros metu, daugiau lis, o nukritus temperatūrai žemiau nulio, kelias taps slidus. Tad iš esmės keičiasi vairavimo sąlygos, tai reiškia, jog turime atitinkamai paruošti ir savo automobilį“, – sako M. Bartkus.
Instruktorius išskiria 4 būtiniausius faktorius:
2. Patartina techninė apžiūra: ką rekomenduojama padaryti autoservise?
Atlikus visus būtiniausius tikrinimus ir pakeitimus, metas atidžiau apžiūrėti automobilį. Dažnai važiuodami išgirstame vieną kitą garselį, automobilis sunkiau užsiveda, bet retai kada kreipiame į tai dėmesį. Vairavimo instruktorius teigia, jog tai - signalas, kad automobiliui reikia apžiūros.
Bartkus pataria šiuos dalykus pasitikrinti ir išvengti nepageidaujamų ir netikėtų išlaidų žiemą:
3. Rekomendacija: patarimai, kad automobilis išliktų gražus ir tarnautų ilgiau
Atlikus visus būtinus ir rekomenduojamus dalykus, nepamirškite pasirūpinti ir automobilio švara bei išvaizda. Vairavimo instruktorius taip pat pataria reguliariai plauti automobilį žiemą ir pasirūpinti jo kėbulu.
Tam, kad jūsų automobilis ne tik atrodytų gražiai, bet ir negestų, M. Bartkus siūlo pasirūpinti šiais dalykais: