Paskola atostogoms – ką reikėtų apgalvoti?

May 20, 2017

Atostogų planavimas užtikrins kelionės patogumą ir sumažins daugelį su išvykomis susijusių rūpesčių. Galvodami apie jūsų laukiantį maršrutą ar lankytinus objektus, neturėtumėte pamiršti ir finansinės atostogų pusės. Jei kas mėnesį atsidėjote tam tikrą sumą pinigų, greičiausiai, minėtasis aspektas jums nebekelia klausimų. Deja, praktika rodo, kad artėjant poilsiui, daugelis lietuvių pradeda domėtis paskola atostogoms – tai puikus pasirinkimas, leidžiantis mėgautis visais kelionės patogumais ir racionaliai skirstyti finansus. Tiesa, paskolą verta imti tik racionaliai įvertinus savo skolinimosi galimybes ir paskolos suteikimo sąlygas, t. y. turite būti tikri, kad paskolos grąžinimas ir palūkanų mokėjimas nekeis jūsų įprastos šeimos buities ir nesukels finansinių sunkumų.

Kodėl vasara – populiarus metas skolintis?

Vasaros metu paskolų teikimo paslaugos sulaukia didesnio klientų dėmesio. Visų pirma, jau kuris laikas atostogų kainos auga, todėl vis daugiau tautiečių nespėja sutaupyti reikiamos sumos svajonių atostogoms. Natūralu, kad siekdami pailsėti nuo kasdienių rūpesčių, lietuviai svajoja apie komfortišką poilsį, net ir tuo atveju, jei šis reikalauja kiek didesnių išlaidų. Be to, daugelis kelionių agentūrų teikia itin gerus pasiūlymus, kurių nenorime praleisti, pvz., jei planuojate atostogoms išleisti 400 eurų, tačiau gavote kiek brangesnį, bet akivaizdžiai geresnį kelionės pasiūlymą, galbūt verta pasiimti nedidelę paskolą ir mėgautis visais atostogų privalumais? Praktika rodo, kad itin dažnai paskola atostogoms imama ir susigundžius patraukliais paskutinės minutės pasiūlymais.
Finansininkai pastebi, kad paskolų poreikis išauga ir tuomet, kai grįžtama iš atostogų. Paprastai paskola reikalinga tais atvejais, kai pinigų po atostogų lieka nedaug, o algų mokėjimo dienos dar reikia palaukti. Kitaip sakant, šiuo atveju rekomenduojamos nedidelės paskolos, padedančios išlaikyti finansinį stabilumą. Paprastai skolinimosi terminas siekia vos kelis mėnesius, todėl pinigai atiduodami itin greit.

Kaip suteikiama paskola atostogoms?

Nedidelės paskolos Lietuvoje priskiriamos smulkių paskolų, išduodamų supaprastinta tvarka, grupei. Šiuo atveju reikia užpildyti patvirtintos formos paraišką ir pateikti savo duomenis. Paprastai paskola suteikiama per kelias valandas. Tai itin patogus sprendimas paskutinę minutę pritrūkus pinigų arba išvykstant neplanuotų atostogų. Iš kitos pusės, trumpalaikės smulkios paskolos gali būti suteikiamos su gana aukštomis palūkanomis, todėl verta iš anksto pasidomėti paskolos sąlygomis ir atsiskaitymo terminais. Paskolos mokėjimas neturėtų viršyti 40 proc. jūsų mėnesinio atlyginimo, priešingu atveju, paskola gali tapti sunkia finansine našta.

Įvertinkite savo skolinimosi galimybes

Skolinimasis – rimtas ir atsakingas žingsnis, kurio nereikėtų priimti skubotai. Tam tikra prasme, paskola yra tarsi atvirkštinis taupymas. Jei paprastai norėdami konkretaus daikto, jam taupome kelis mėnesius, imdami paskolą viską darome atvirkščiai – iš pradžių gauname tai, apie ką svajojame, o vėliau už šiuos daiktus ar paslaugas mokame. Bėda tai, kad pastarasis variantas yra kiek brangesnis, kadangi tenka mokėti palūkanas. Kitaip sakant, net ir pačios gražiausios atostogos praeis, o už patirtas išlaidas turėsite mokėti dar kelis mėnesius. Gerai pagalvokite, ar skolindamiesi nerizikuojate savo finansiniu stabilumu ir šeimos gerove. Neimkite paskolos, nepasitarę su šeimos nariais. Iš kitos pusės, jei esate tikri savo finansine padėtimi ir žinote, kad skolinimasis netaps našta, paskola atostogoms leis mėgautis visais poilsio dienų privalumais, be to, į svajonių kelionę galėsite leistis jau kitą dieną, neatidėdami atostogų vėlesniam laikui.

Atsižvelkite į skolinimo sąlygas

Jei nusprendėte skolintis atostogoms, rinkitės patikimą kredito teikėją. Credit24 užtikrina greitą paraiškos nagrinėjimą ir tiekia paskolas nuo kelių šimtų iki 5000 €. Asmeniniai paskolos pasiūlymai užtikrina optimalias paskolos grąžinimo sąlygas. Siekdama rūpintis klientų patogumu, bendrovė teikia 60 dienų nemokamo grąžinimo garantiją, siūlo galimybę skolintis papildomai, negrąžinus visos paskolos. Greitas ir patogus paskolos suteikimas taupo jūsų laiką – atsakymą apie išduodamą paskolą gausite per kelias valandas, o pinigai jūsų sąskaitą pasieks per keliolika minučių. Primename, kad visai nesvarbu, ar skolinatės kelis šimtus ar kelis tūkstančius eurų, paskola yra rimta finansinė atsakomybė. Jei abejojate ar turite papildomų klausimų, pasikalbėkite su Credit24 darbuotojais, kurie padės priimti konkrečiu atveju tinkamiausią sprendimą ir pateiks konkrečiai jums aktualius pasiūlymus.

Dar keli praktiniai patarimai

Kad atostogų metu jaustumėtės saugiai, skirkite laiko kelionės planavimui ir finansų apskaičiavimui:

  • • Pasistenkite kuo tiksliau apskaičiuoti, kiek pinigų reikės jūsų atostogoms, tačiau nepamirškite ir netikėtų išlaidų.
  • • Pasidomėkite, ar šalyje, į kurią vykstate, bus galima naudotis jūsų mokėjimo kortele, taip pat – kiek kainuos pinigų išgryninimas bankomate.
  • • Jei planuojate skolintis, iš anksto pasidomėkite paskolos suteikimo sąlygomis ir terminais.
  • • Pasiteiraukite, kokios yra paskolos grąžinimo sąlygos, pvz., ar galite pinigus grąžinti anksčiau sutarto laiko.
  • • Įsitikinkite, kad pinigų grąžinimas nekeis jūsų įprastos buities, t. y. pasidomėkite, kokią sumą pinigų turėsite išmokėti ir pasitarkite su šeimos nariais, ar šis sprendimas atitinka jūsų lūkesčius.

Categories: Patarimai